Sedusta lokakuussa valmistuneita

Onnittelut kaikille opiskelunsa päättäneille.

Sedu Ilmajoki 

Maatalousalan pt, eläintenhoitaja: Saarimäki Pinja, Ilmajoki.

Sedu Kurikka  

Sosiaali- ja terveysalan pt, lasten ja nuorten kasvatuksen ja hoidon osaamisala, lähihoitaja: Keväänranta Marianne, Kurikka; Oja-Nisula Mikael, Ilmajoki.

Sedu Lapua 

Ravintola- ja catering-alan pt, kokki: Alagöz Halil, Lapua; Turpela Heikki, Vimpeli.

Sosiaali- ja terveysalan pt, ikääntyvien hoidon ja kuntoutumisen osaamisala, lähihoitaja: Kero Kristiina, Lapua.

Talotekniikan pt, putkiasentaja: Karhu Aleksi, Lapua.

Sedu Rengonharju 

Logistiikan pt, yhdistelmäajoneuvonkuljettaja: Kataja Risto, Vimpeli; Saloranta Hannu-Pekka, Seinäjoki.

Rakennusalan pt, maarakennuskoneenkuljettaja: Kangas Kai, Ilmajoki; Koivula Niko, Isojoki; Korkiamäki Mika, Kurikka; Viitamäki Riki, Kauhajoki.

Sedu Seinäjoki, Rastaantaival  

Kone- ja tuotantotekniikan pt, levyseppähitsaaja: Lehtonen Antti, Seinäjoki.

Kone- ja tuotantotekniikan pt, koneistaja: Välinen Akseli, Seinäjoki.

Sedu Seinäjoki, Suupohjantie

Liiketoiminnan pt, merkonomi: Lehtimäki Tiia, Ilmajoki; Viljanmaa Ida-Maria, Seinäjoki.

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja.

Ikääntyvien hoito ja kuntoutumisen osaamisala: Peltokangas Emmi-Noora, Alajärvi.

Lasten ja nuorten kasvatuksen ja hoidon osaamisala: Koskinen Erika, Seinäjoki; Pahkakangas Sofia, Seinäjoki.

Mielenterveys- ja päihdetyön osaamisala: Hietala Anne, Lapua; Johansson Arttu, Lapua; Kallio Minna, Seinäjoki; Kivistö Teija, Alavus; Koivisto Janita, Seinäjoki; Korpi Tiia-Maria, Seinäjoki; Mäki-Mantila Päivi, Ilmajoki; Mäntyniemi Rosita, Seinäjoki; Veikkola Jatta, Alavus.

Tieto- ja viestintätekniikan pt, datanomi: Kangas Jami, Seinäjoki.

Välinehuoltoalan perustutkinto, välinehuoltaja: Anttikoski Eija, Seinäjoki; Leinonen-Haaparanta Terhi, Seinäjoki; Piiri Anniina, Seinäjoki; Shevchuk Olesia, Seinäjoki.

Sedu Seinäjoki, Törnäväntie 

Autoalan pt, ajoneuvoasentaja: Lahti Mikko, Seinäjoki.

Elintarvikealan pt, lihatuotteiden valmistaja: Perämäki Aleksi, Kuortane.

Elintarviketeollisuuden at, liha-alan osaamisala: Leppänen Moona, Forssa; Mishurovska Nataliia, Säkylä; Puganen Eliza, Jokioinen.

Erityisruokavaliopalvelujen eat, dieettikokki: Isoaho Timi, Seinäjoki.

Ravintola- ja catering-alan pt, kokki; Sironen Jonna, Seinäjoki.

Sähkö- ja automaatioalan pt, sähkö- ja automaatioasentaja: Järvenpää Teemu, Seinäjoki.

Sedu Vaasa

Logistiikan pt, yhdistelmäajoneuvonkuljettaja: Loukasmäki Jouni, Vähäkyrö.

Sedu Ähtäri, Koulutie  

Matkailualan pt, matkailupalvelujen tuottaja: Pekkala Päivi, Ähtäri.

Matkailupalvelujen at: Riiho Susanna, Alavus; Sinisalo Kirsi, Ähtäri.

Rakennusalan pt, talonrakentaja: Pienräihä Luukas, Ähtäri.

Sedu Ähtäri, Tuomarniementie 

Metsäalan pt, metsäkoneenkuljettaja: Friman Toni, Karstula; Karppi Teemu, Vaasa.

Jaa juttu: