Järviseudun ammatti-instituutista keväällä valmistuneet

Alajärven, Alavuden, Lappajärven ja Kurejoen toimipisteistä valmistuneet.

Alajärven ja Alavuden toimipisteet

Liiketoiminnan perustutkinto:

Lampi Jutta, Kuortane;

Hautamäki Tanja, Alavus;

Varvikko Noora, Jyväskylä;

Chompoosri Niko, Alavus;

Mäkiranta Julius, Alavus;

Akkala Eetu, Alavus;

Murtoniemi Sofia, Lappajärvi;

Tikkamäki Lea, Alavus;

Lasanen Katri, Alajärvi;

Laitila Maria, Soini;

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto:

Käpyaho Sasu, Alajärvi;

Vuollet Tuomas, Alavus;

Peltonen Joni, Alavus;

Pietilä Tommi, Evijärvi;

Salminen Veeti, Tampere;

Straker Bastian, Mäntsälä;

Takanen Juho, Kuortane;

Timmerbacka Jari, Alajärvi.

Lappajärven toimipiste

Autoalan perustutkinto:

Lampakka Eetu, Evijärvi;

Luhtasela Aleksi, Veteli;

Zhitiaikin Kliment, ulkomaat;

Syväjärvi Oskari, Kauhava;

Lazarev Vadim, ulkomaat;

Menshikov Aleksei, ulkomaat;

Gavrilov Simeon, ulkomaat;

Nurislamov Artur, ulkomaat;

Vanhamäki Miro.

Ravintola- ja cateringalan perustutkinto:

Govorukhina Veronika, ulkomaat;

Ulasevich Elena, ulkomaat;

Totskaia Karina, ulkomaat;

Bodikova Marianna, ulkomaat;

Piniazina Iuliia, ulkomaat;

Rusanov Daniil, ulkomaat.

Logistiikan perustutkinto:

Harju Ville, Perho;

Palojärvi Miska, Kauhava;

Partanen Tuomas, Isokyrö;

Särkiniemi Sanna, Lappajärvi;

Koski Valtteri, Kauhava;

Kyrönlahti Eetu, Alajärvi;

Kytölä Aatu, Perho;

Försti Juho, Evijärvi;

Huntus Veera, Veteli;

Mertaniemi Elias, Alajärvi;

Mäkinen Antti, Vimpeli;

Mäntylä Sanni, Evijärvi;

Pokela Jerry, Alajärvi.

Rakennusalan perustutkinto:

Hautakangas Niko, Alajärvi;

Koski Eetu, Kauhava;

Kujala Joona, Alajärvi;

Matiushev Fedor, ulkomaat;

Oravalahti Jere, Alajärvi;

Anaev Andrei, ulkomaat;

Belkina Ekaterina, ulkomaat;

Halonen Jesse, Alajärvi;

Happo Joonas, Evijärvi;

Kantonen Tuomas, Alajärvi;

Kharchenko Daniil, ulkomaat;

Sakarinen Dmitrii, ulkomaat.

Sähköalan perustutkinto:

Hernesaho Matti, Evijärvi;

Mattsson Henri, Alajärvi;

Nahkala Roni, Vimpeli;

Saarela Jetro, Alajärvi;

Annola Elias, Lappajärvi;

Luomanmäki Arto, Kauhava;

Olli Tuomas, Lappajärvi;

Mastokangas Tuukka, Vimpeli;

Saarela Veeti, Alajärvi;

Peltomäki Matias, Alajärvi;

Perälä Pietari, Alajärvi;

Pippola Aleksi, Vimpeli;

Luoma-aho Jami, Vimpeli;

Lammi Roni, Vimpeli;

Saarenmaa Jere, Alajärvi;

Takala Roope, Vimpeli;

Kivipuro Viljami, Vimpeli;

Vari Samuli, Alajärvi;

Kuoppamaa Juha, Kauhava.

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto:

Erkoev Stephan, ulkomaat;

Tarasov Aleksandr, ulkomaat;

Klevtchov Pavel, ulkomaat;

Alpatov Maksim, ulkomaat;

Gorskii Aleksandr, ulkomaat;

Kirillov Lev, ulkomaat;

Kostin Vladimir, ulkomaat;

Kulikov Mikhail, ulkomaat;

Peritalo Aatu, Evijärvi;

Ridal Viktor, ulkomaat.

Kurejoen toimipiste

Luonto- ja ympäristöalan perustutkinto:

Huttu-Nevanperä Kirsi, Alajärvi;

Kukkaniemi Pirjo, Seinäjoki;

Kähtävä Samu, Vaasa;

Ojala Jutta, Nivala;

Paukkunen Elisabeth, Vaasa;

Viitasaari Tuomo, Alajärvi.

Maatalousalan perustutkinto:

Baranova Daria, ulkomaat;

Gracheva Tatiana, ulkomaat;

Ivanova Ljubov, ulkomaat;

Kalin Yevhenii, ulkomaat;

Lukyanenko Polina, ulkomaat;

Nurislamov Ruslan, ulkomaat;

Rozputnia Viktoriia, ulkomaat;

Vasilev Konstantin, ulkomaat;

Yliaho Elli, Alajärvi.

Puutarha-alan perustutkinto:

Aasmäe Evelyn, Alajärvi;

Holmström Johanna, Kyyjärvi;

Holmström Pauliina, Kyyjärvi;

Isakova Angelina, ulkomaat;

Kaivonen Tanja, Vaasa;

Kataja Hanna, Vimpeli;

Nyrhinen Maiju, Lapua;

Pajukangas Natalia, Kokkola.

Puuteollisuuden perustutkinto:

Bataeva Alena, ulkomaat;

Dubaev Matvei, ulkomaat;

Haukkala Samuel, Alajärvi;

Leinonen Viktoriia, ulkomaat;

Lindeman Henry, Alajärvi;

Murashkin Andrei, ulkomaat;

Nazarov Sergei, ulkomaat;

Shakhanova Natalia, ulkomaat.

Jaa juttu: