IV-Perjantai-Pinkaisu, tuloksia

Sport Center Lakiksen rullaradalla Pinkaistiin vauhdikkaasti 1.6. Paikalle oli saapunut 94 reipasta Pinkaisijaa. Seuraavaksi Pinkaistaan Sääksjärven koulun kentällä 8.6. kello 18.30.

Sport Center Lakiksen rullaradalla Pinkaistiin vauhdikkaasti 1.6. Paikalle oli saapunut 94 reipasta Pinkaisijaa. Seuraavaksi Pinkaistaan Sääksjärven koulun kentällä 8.6. kello 18.30.

Tulokset:

P2 40 m: 1) Jalmari Aho 20,6, 2) Toivo Kataja 20,7.

T2 40 m: 1) Enni Liikala 16,2, 2) Elli Ahonen 26,4.

P3 40 m: 1) Benjamin Rantalahti 14,3, 2) Niilo Mäkelä 15,3, 3) Juuso Uusitupa 15,8, 4) Alvar Hernesniemi 24,8, 5) Aaro Kangasaho 32,1, 6) Riku Vuorela 42,8, 7) Mikael Pitkänen 47,9.

T3 40 m: 1) Luminda Kujala 18,2, 2) Adele Jukantupa 21,8, 3) Kiira Mattila 43,9.

P4 40 m: 1) Oliver Niemi 9,9, 2) Julius Pilbacka 10,1, 3) Onni Rankila 10,8, 4) Elmeri Korkea-aho 13,3, 5) Niilo Joensuu.

T4 40 m: 1) Amelia Pilbacka 9,8, 2) Neera Mäkelä 14,3, 3) Vanessa Kujala 18,2, 4) Aino Ylipekka 27,1, 5) Jenni Mattila 27,8, 6) Aino Hanhikoski 36,5.

P5 60 m: 1) Mikael Kataja 13,2, 2) Onni Mattila 13,4, 3) Joel Ylinen 13,7, 4) Eelis Hänninen 15,5, 5) Janne Mattila 15,8, 6) Severi Rinta-aho 17,4, 7) Leevi Uusitupa 17,6.

T5 60 m: 1) Vilina Kivipuro 12,3, 1) Lilia Kujala 12,3, 3) Kiara Kujala 13,2, 4) Tiitu Korkiatupa 16,5.

P6 60 m: 1) Ahti Herrala 10,8, 2) Matias Salminen 11,2, 3) Jooa Hakamaa 13,2, 3) Johannes Aho 13,2, 5) Jere Ahvenkoski 15,3.

T6 60 m: 1) Miisa Lehto 12,0, 2) Iina Niskanen 12,4, 3) Essi Kaunisto 12,8, 4) Raakel Rantalahti 13,6, 5) Isla Haanpää 15,9, 6) Ronella Ilomäki.

P7 100 m: 1) Luka Kujala 16,7, 1) Jussi Hanhikoski 16,7, 3) Nuutti Niemi 17,4, 4) Markus Meriläinen 17,7, 5) Tomi Kataja 18,2, 6) Eetu Ylinen 18,6, 6) Juhani Meriläinen 18,6, 8) Vili Uusitupa 18,8, 9) Santtu Lamberg 20,9.

T7 100 m: 1) Emilia Santala 15,9, 2) Jessica Ollila 16,8, 3) Veera Autio 17,6, 4) Berit Kaunisto 18,7, 5) Iida Hernesniemi 19,2, 6) Sofia Kangasaho 19,9, 7) Emma Ylipekka 20,7.

P8 100 m: 1) Johannes Purola 15,6, 2) Vilmer Lassila 17,7, 3) Milo Kirvesmäki 18,1.

T8 100 m: 1) Lilja Liikala 16,7, 2) Emmiina Jaakkola 16,9, 3) Eveliina Aittoniemi 18,3, 4) Meiju Lehto 18,6, 5) Manna Latvala 18,9, 6) Sofia Meriläinen 19,8, 7) Sara Pyhtilä 20,8.

P9 100 m: 1) Jere Ollila 13,5, 2) Arttu Santala 14,7, 3) Joel Rinta-aho 16,8, 4) Salomo Rantalahti 17,7, 5) Veikka Kivipuro 37,2.

T9 100 m: 1) Sofia Viitala 15,1, 2) Viivi Hanhikoski 15,3, 3) Venla Anttila 15,7, 4) Minttu Kataja 15,9, 5) Laura Vuorela 16,2, 6) Riina Kaunisto 16,5, 6) Aada Niskanen 16,5.

T10 200 m: 1) Ronja Kauppi 38,1 2) Aurora Havinen 38,7, 3) Ella Peltola 45,1.

P11 200 m: 1) Verneri Kivipuro 36,2.

T11 200 m: 1) Sara Vuorela 34,1, 2) Aino Anttila 36,5, 3) Nelly Hänninen 39,0, 4) Ruut Rantalahti 40,5.

Jaa juttu: